1. Anasayfa
  2. Uncategorized

Opel Corsa D Servis Işığı Söndürme

Opel Corsa D Servis Işığı Söndürme
0

Opel Corsa D servis ışığı söndürme, aracın gösterge panelinde seviş ışığı aktif hale gelen araç sahiplerinin ilgili ikaz lambasını söndürebilmeleri için gerekli adımları içermektedir. Opel Corsa D servis ışığı nasıl söndürülür  

Opel Corsa D Servis Işığı Söndürme Nasıl Yapılır?

Opel Corsa D Servis Işığı Söndürme

Servis ışığı birçok farklı nedenden dolayı yanabilmektedir. Bu ikaz lambası araçta bir problem olduğu anlamına gelir. Dolayısıyla mutlaka bir uzman tarafından kontrol edilmesi gereklidir. Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak servis ışığı söndürülebilir ancak burada olası riskler araç sahiplerine aittir.

Servis Işığı Söndürme Adımları

İlk olarak, kontak açıkken kilometre sayacını bir kez iterek sıfıra ayarlayın. Ardından kontağı tekrar açın. (bu adım önemlidir, aksi takdirde “Servis” menüsüne gidilecektir).

  1. Kontağı açın (böylece akü, yağ ve park freni ışıkları görüntülenir) ve anahtarı motoru çalıştırmaya hazır hale getirin, ancak motoru çalıştırmayın.
  2. Kilometre sayacı düğmesine basın – ortada ünlem işareti olan sarı bir üçgen pencerenin üst kısmında, saatler arasında görünene kadar 5 ila 10 saniye arasında sıfırlayın – bu simge, servis ışığı sembolüdür.
  3. Kilometre sayacı düğmesini hızlı bir şekilde bırakın ve tekrar ileri doğru bastırın; bu, fren hidroliği sembolünün bir görüntüsünü panele getirecektir.
  4. Fren hidroliği aralığını sıfırlamak istiyorsanız, alt pencerenin olduğu bölümde “sıfırlansın mı?” ifadesi görünene kadar kilometre sayacı düğmesini basılı tutun.
  5. Düğmeyi kısa bir süre bırakın ve tekrar itin, alt pencerede yeni tarih görüntülenene kadar yaklaşık 5 – 10 saniye basılı tutun. Ardından kontağı kapatabilirsiniz ve yeni fren hidroliği tarihi, bir sonraki açışınızda aracınızın gösterge ekranındaki servis menüsünde görünecektir.
  6. Yağı, Mikro filtreyi veya fren balatası göstergelerini sıfırlamak istiyorsanız, yukarıdaki 1. ve 2. adımlarla aynı sırayı izlemeniz gerekir, ancak 3. adımı başlattığınızda ve fren hidroliği simgesi göründüğünde, seçimi iptal etme düğmesine tekrar basın ve bir sonraki servis öğesini görüntüleyin.
  7. Sıfırlamak istediğiniz ikaz lambası için gerekli servis öğesi simgesi görünene kadar çevirmeye ve düğmeye basmaya devam edebilirsiniz. Daha sonra ise sıfırlamak istediğiniz seçim ekrana geldiğinde, 4. adımda olduğu gibi “sıfırlansın mı?” sözcüğü tekrar görünene kadar düğmeyi basılı tutun. “Sıfırla?” Kelimesi göründüğünde, düğmeyi hızlı bir şekilde bırakmanız ve yeni servis şekli aralığı ile değiştirilene kadar yaklaşık 5-10 saniye boyunca tekrar basılı tutmanız gerekir

Bu adımları uygulayarak, Opel Corsa D aracınızda servis ışığı hangi durumdan ötürü aktif hale geldiyse, belirli bir tarihe kadar söndürmüş olacaksınız.

Hüseyin Aksoy, 10 yılı aşkın sektör deneyimine sahip bir otomotiv uzmanıdır. Otomobil arızaları ve çözümleri konusunda bilgi, deneyim ve araştırmalarımı arizaisiklari.com sitesinde sizlere aktarmaktayım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir