1. Anasayfa
  2. Ariza Işıkları

Volkswagen Jetta Arıza Kodları Ve Çözümü

Volkswagen Jetta Arıza Kodları Ve Çözümü
0

Volkswagen Jetta Arıza Kodları Ve Çözümü

Sürücülerin merak ettiği arıza konularından biri Volkswagen Jetta arıza kodları ve çözümü konusudur. Ülkemizde de yoğun olarak tercih edilen bu araç modelinde de bazı sebepler doğrultusunda arıza kodları kayıt altına alınabiliyor. Fakat sürücülerin bu konuda dikkat etmesi gereken çözümlemede sadece profesyonel araç servisi tercih etmeleridir.

Çünkü birçok sürücüler bu durum karşısında ne yapacağını bilemeyebiliyor ve doğal olarak bireysel müdahale yaparak problemin daha da büyümesine neden olabiliyor. Bu da sürücülerin yüksek maliyete girmesine neden oluyor. Bu modelde özellikle C1277 arıza kodu yoğun bir şekilde meydana geliyor. Bu arıza kodu, direksiyon teker açısı 1 ve 2 devre hatası olarak da tanımlanır.

Diğer Arıza Kodları

Profesyonel araç modellerinden biri olan Volkswagen Jetta arıza kodları ve çözümü 2021 döneminde de sık soruların sorular listesinde yer alıyor. Bu modelin genel özelliklerinden biri de birçok modellere oranla daha geniş kapsamda arıza kodları barındırmasıdır. Bu sebeple sürücülerin tüm arıza kodları ve çözümleri hakkında detaylı bir şekilde bilgiye sahip olmasında fayda bulunuyor.

P0000 arıza kodu, ISO ve SAE rezerve yani bu arıza kodu hakkında net ve kapsamlı bilgiler bulunmuyor. P0001 arıza kodu, yakıt hacmi regülâtörü kontrol devresinin aktif olduğunu gösterir. P0002 arıza kodu ise, yakıt hacmi regülâtörü kontrol devresi aralıklı ve düzensiz performans olduğu anlamına gelir.

Arıza Kodlarının Çözümleri

Diğer araç modellerinde olduğu gibi Volkswagen Jetta arıza kodları ve çözümü konusunda da sürücülerin yapması gerekenler bulunuyor. Arıza kodları ilgili sistemlerde herhangi sorunlar olduğunu gösteren özel ve faydalı sistemlerdir. Fakat daha çok yakıt regülâtörü ve motor sistemindeki problemlerle ilgili kodlardır. Bu kapsamda arıza kodları aktif olduğunda sürücülerin aracı sakin bir alana çekip kontağı bir müddetliğine kapatması gerekir.

Akabinde ilgili arıza kodunun ilgili olduğu sistemde gerekli kontroller yapılmalıdır. Motor ve yakıt regülâtöründe herhangi bağlantı sorunu olup olmadığı veya işlevinde aksama olup olmadığına bakılmalıdır. Bu aşamadan sonrasında araç yeniden çalıştırılmalıdır. Buna rağmen arıza kodları halen aktif olması durumunda aracın en yakın kurumsal servis firmasına götürülmesi gerekir. Aracınızda arıza kodları meydana geldiğinde mümkünse profesyonel servisten bakımını yaptırmanız tavsiye edilir.

 

Hüseyin Aksoy, 10 yılı aşkın sektör deneyimine sahip bir otomotiv uzmanıdır. Otomobil arızaları ve çözümleri konusunda bilgi, deneyim ve araştırmalarımı arizaisiklari.com sitesinde sizlere aktarmaktayım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir