1. Anasayfa
  2. Beyaz Eşya

Vestel Bulaşık Makinesi F2 Hatası Nasıl Düzeltilir?

Vestel Bulaşık Makinesi F2 Hatası Nasıl Düzeltilir?
0

Bu içeriğimde  sizlere Vestel bulaşık makinesi f2 hatası ile ilgili tecrübelerimi paylaşacağım. Vestel bulaşık makinesi f2 hatası; Bulaşık makineniz suyu boşaltamadığında oluşur. Bulaşık makinenizin ekranında F2 hata kodu hızlı hızlı yanıp sönmeye başlar.

Peki Vestel bulaşık makinesi f2 arızası verdiğinde ne yapmamız gerekir?

  • Öncelikle bulaşık makinenizin arkasındaki su boşalttığı tahliye borusunu kontrol etmenizi tavsiye ederim. Makinenizin gider hortumu bükülmüş, katlanmış yada içi tıkanmış olabilir.

Buraya kadar bir problem yoksa;

  • Gideriniz tıkalı olabilir. Gidere giden hortumu ileri geri yapmak suretiyle biraz yerinden oynatın ve lavabonuzu bir lavoba açıcı ile açın. Makinenizi resetleyip tekrar çalıştırın. Aynı hatayı vermeye devam ediyorsa malesef parça arızası oluşmuş olabilir. Yetkili servis çağırmanız gerekecektir

Büyük ihtimalle Vestel bulaşık makinenizin ‘basınç anahtarı’’ veya ‘’su boşaltma pompası’’ arızalı olabilir.

Vestel bulaşık makinesi basınç anahtarı aşağıdaki parçadır.

Basınç Anahtarı

Vestel bulaşık makinesi basınç anahtarı fiyatları 25-07-2023 tarihinde ortlama 200 TL civarındadır. Servis fiyatları daha fazla olabilir. İnternetten alacaksanız orjinal olup olmadığını iyice sorgulamanızı öneririm.

Vestel bulaşık makinesi su boşaltma pompası da aşağıdaki gibidir.

Su Boşaltma Pompası

Vestel bulaşık makinesi su boşaltma pompası fiyatları ortalama 500 TL civarındadır. Bu fiyat, bu içeriği okuduğunuzda değişmiş veya servis fiyatı farklı olabilir.

Genel olarak Vestel bulaşık makinesi f2 hatası ile ilgili anlatacaklarım bukadar. Eğer bu hata ile ilgili yetkili servis çağırırsanız, sonrasında lütfen buraya makinizde neler yapıldığını, parça değişip değişmediğini, parça fiyatları ne kadardı gibi bilgileri yazarsanız bir çok arkadaşımıza fayda sağlayacaktır.

Vestel bulaşık makinesi f2 arızası ile ilgili sorularınız olursa aşağıdaki yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Hüseyin Aksoy, 10 yılı aşkın sektör deneyimine sahip bir otomotiv uzmanıdır. Otomobil arızaları ve çözümleri konusunda bilgi, deneyim ve araştırmalarımı arizaisiklari.com sitesinde sizlere aktarmaktayım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir