1. Anasayfa
  2. Toyota

Toyota Corolla Arıza Lambası Söndürme

Toyota Corolla Arıza Lambası Söndürme
0

Toyota Corolla arıza lambası söndürme için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazıları çeşitli sıfırlama metotları ile gerçekleştirilmesi mümkünken, bazılarında ise mutlaka bir profesyonele danışılması gereklidir.

Toyota Corolla Arıza Lambası Ne Tür Arızaları Simgeler – Uyarı Işığı Söndürme

Toyota Corolla Arıza Lambası Söndürme

Araç gösterge paneli ışıkları ciddi bir sorunu gösterebilmektedir; arıza lambaları araçtaki sistemlerde herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol etmek bulunmaktadırlar? Totota Corolla araçlarda her bir önem derecesi için farklı renkte ışıklar vardır. Kırmızı olanlar; acil onarım gerektiren kritik durumlarda yanarken, sarı olanlar, genel olarak, zamanla kötüleşebilecek olası bir kusur konusunda uyarıda bulunur, ancak bunun aciliyeti yoktur. Diğer ise ışıklar (yeşil, mavi, beyaz) bir arıza olduğunu göstermez.

Totoya Corolla Kırmızı Renkli Arıza Lambası

Hava Yastığı

Hava yastığı sisteminde bir kaza durumunda çalışmayabilecek bir arıza belirtisi olduğunda yanar. Bu durumda, derhal yetkili bir servise başvurulması tavsiye edilir.

Fren Hidroliği/Park Freni

Fren hidroliği seviyesi minimum güvenlik değerine ulaştığında veya park freni uygulandığında yanar.

Akü/Alternatör Şarjı

Akünün, alternatörün (ve kayışının) ve şarj devresinin çalışmasını izler. Ateşleme anında yanmalı ve stabil olmalıdır ayrıca motor çalıştığında tamamen sönmelidir.

Toyota Corolla Arıza Lambası

Emniyet Kemerleri

Yolculardan herhangi biri (genellikle sadece öndekiler) kemersiz olduğunda açık kalır.

Uyarı Işığı

Bu ışık, aracın ana acil durum ışığının simgesidir. Eğer aktif hale gelirse, muhtemelen gösterge panelinde başka bilgiler olacaktır. Diğerlerinin yanı sıra düşük yağ basıncı, açık kapılar, aküsüz araç gibi ciddi sorunlara işaret edebilir.

Kapı Açık Uyarısı

Aracınızın kapılarından bir tanesinin doğru kapatılmadığını ve araç hareket halindeyken açılabileceğini gösterir.

Motor Yağı Basıncı

Motor yağı basıncının gerekli minimum değerin altında olduğu konusunda uyarır. Pompa veya sistem tahliye vanasındaki bir arıza, yataklardaki aşırı gevşeklik veya aşırı ısınmış bir motor nedeniyle basınç düşüşleri olabilir.

Hidrolik Direksiyon Sistemi

Diğer kırmızı ışıklardan daha az yaygın olan bu işaret, hidrolik direksiyon sistemindeki sorunları gösterir.

Hararet Uyarı Lambası

Motorun olası bir aşırı ısındığına olduğuna işaret eder. Soğutma sıvısı eksikliği, havalandırma sistemlerindeki veya sensörlerdeki arızalar nedeniyle yanabilir.

Hüseyin Aksoy, 10 yılı aşkın sektör deneyimine sahip bir otomotiv uzmanıdır. Otomobil arızaları ve çözümleri konusunda bilgi, deneyim ve araştırmalarımı arizaisiklari.com sitesinde sizlere aktarmaktayım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir