1. Anasayfa
  2. Ariza Işıkları

Hyundai Era Arıza Lambaları Ve Çözümü

Hyundai Era Arıza Lambaları Ve Çözümü
0

Hyundai Era Arıza Kodları Ve Çözümü

Hyundai Era otomobil modeli tercih etmeniz durumunda dikkat etmeniz gereken Hyundai Era arıza kodları ve çözümü konusudur. Çünkü birçok otomobil modellerinde olduğu gibi bu modelde de arıza kodları geniş bir alanı kapsıyor ve her bir kodun farklı işleyişi söz konusudur. Arıza kodlarının çözümlenmesi konusunda da gerekli donanımları taşımanız önerilir. Aksi takdirde farkında olmadan aracınıza zarar vermeniz ve yüksek maliyetlere girmeniz kaçınılmazdır.

Bu araç modelini kullanan sürücülerin en fazla maruz kaldığı sorunlar arasında egzoz manifold çıkış bölümünde yer alan ve doğrudan aracın emisyon durumunu ciddi anlamda olumsuz etkileyen dizel partikül sistemi ve bu sistemin kontrolünde görev üstlenen akşamlarda meydana gelen arızalanmalardır. Söz konusu sistemle ilgili olan çeşitli sensorlar de mevcuttur ve bu sensor sistemlerinde de çeşitli aralıklar dahilinde bazı arızalanmalar meydana gelebilir.

Söz Konusu Arızaların Meydana Gelme Nedenleri

Profesyonel Hyundai Era arıza kodları ve çözümü arızaların meydana gelmesinin birçok sebepleri söz konusudur. Fakat sürücülerin bu sebepler hakkında bilgisi bulunmayabilir. Bu da arıza kodları çözümleme sürecinin uzamasına neden olabiliyor.

Bu sebepler arasında özellikle kötü yakıt tüketimi, hava filtre sisteminin özellikle yan sanayi olarak tercih edilmesi, araçta hava akış metresinde arızalar meydana gelmesi, şehir içi düşük devir üzerinden aracın kullanılması yer alır. Ayrıca hava filtre sisteminin zamanında değiştirilmemesi veya kalitesiz hava filtresi tercih edilmesi, elektrik sisteminde kısa devre söz konusu olması en temel nedenlerdir.

Arıza Kodları

Lider Hyundai Era arıza kodları ve çözümü merak edilen ayrıntılar arasında yer alıyor. Bu kodlar şunlardır; P24C6 dizel partikül filtresi sıcaklık sensoru ve devre arızası meydana geldiğini gösterir.P24C7 dizel partikül filtresi sıcaklık sensoru devre aralığı ve performans hakkında kayıt altına alır.

P24C8 dizel partikül filtresi sıcaklık sensoru ve düşük devre olduğu anlamına gelir.P24C9 dizel partikül filtresi sıcaklık sensoru yüksek devre olduğunu gösterir. P24CA dizel partikül filtresi sıcaklık sensoru ve devre kesintili olduğu anlamına gelir. P260E dizel partikül sensoru ise uyarı lambası ve kontrol devresinde arızalanmalar meydana geldiğini gösterir.

Arıza Kodları Çözümlenmesi

Diğer araç modelleri gibi Hyundai Era arıza kodları bazı durumlarda zahmetli süreçler doğurabilir. Bu durumda aracın yetkili servise götürülmesi tavsiye edilir. Arıza kodları aktif olduğunda araç sakin alana çekilerek kontağı kapatılır ve ilgili sistemde kontroller sağlanır. Birkaç dakika sonra araç yeniden çalıştırılır. Buna rağmen arıza devam ediyorsa müdahale edilmeden servise teslimatı gerçekleştirilir.

Hüseyin Aksoy, 10 yılı aşkın sektör deneyimine sahip bir otomotiv uzmanıdır. Otomobil arızaları ve çözümleri konusunda bilgi, deneyim ve araştırmalarımı arizaisiklari.com sitesinde sizlere aktarmaktayım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir